Швидкий перехід
Опитування
Найважливіше в опаленні?
Економічність
Екологічність
Безпека
Автономність
Низька інерційність
Невидимість
Ефективність
Результати | Опитування
Голосів:539

Який вид опалення обрати

Який вид опалення обрати ?

Який вид опалення обрати ?

     Останнім часом з кожним днем все актуальніше стає питання: який вид опалення прийнятніше використовувати. Повинен відмітити, що на це злободенне питання, однозначно відповісти дуже складно, а іноді і просто не представляється можливим.

     У цій статті, я спробую порівняти деякі види опалювання, розповісти про їх плюси і мінуси, але вибір повинен все-ж залишатися за споживачем. Раз вже він платить гроші, то сам нехай і замовляє музику.

     Розглянемо як один з варіантів, пічне опалювання: газом печі топити - дорого, та і до того ж якість газу зараз, залишає бажати кращого. Дров - не напасаєшся. Та і за подачею твердого палива необхідно постійно стежити, постійно його додавати. Це стосується не лише дров, але і вугілля, брикетів і так далі. Коротше кажучи: усіх видів твердого палива, і не лише при пічному опалюванні, але і при використанні твердопаливних котлів для підігрівання флюїду(води, масла і так далі) при використанні теплообмінників типу батареї.

     Зараз, правда, іноді використовують автомати для подачі твердого палива, але ж за ними також треба наглядати. Та і як я колись пожартував на зустрічі з представниками гір адміністрації : якщо перевести нашу державу те на опалювання твердим паливом, то у кінці опалювального сезону не залишиться не лише не єдиного дерева, але і навіть дерев'яних крамниць.

     Котли, які працюють на газі, набагато економніше і зручніше в експлуатації своїх твердопаливних братів і в цьому їх безумовний плюс, але газу те свого Україна майже не має, ще років двадцять тому, коли я працював в геологорозвідці, то в на українських родовищах, до речі добре розвіданих, для промислового видобутку газу бурили глибокі(8-10км.) свердловини в яких бувало 2-3, а то і один продуктивний горизонт. Тиск пласта теж залишав бажати кращого. Світові запаси нафти і газу, до речі зовсім не збільшуються, а я б сказав: швидше навпаки.  З цієї ж причини, я не стану відбирати час читача на міркування про котли на рідкому паливі. Але конвекційне опалювання ми все-ж продовжимо розглядати:

     На перший погляд здається дуже зручним, так добре знайоме нам централізоване опалювання, але враховуючи просто грандіозні(близько 60%) втрати при транспортуванні тепла, широко використовувати його у наш час недозволена розкіш. Думаю, тут мене багато хто підтримає. Отже індивідуальне опалювання прийнято вважати прогресивнішим у наш час. Думаю, що вже в найближчому майбутньому воно практично витіснить централізоване. Причому, використовуватиметься велика кількість різноманітних терморегуляторів.

     Не можу не згадати про теплові насоси і тому подібних системах. Дійсно з їх допомогою можна добувати  порівняно дешеву енергію, але дорожнеча самих установок і великі витрати на роботи по їх монтажу роблять їх просто не доступними для багатьох споживачів.

     Загалом, справа тепер за маленьким: залишилося підібрати паливо для нашої "автономки". Ми вже розглядали раніше найбільш часто вживані види палива, але доки ні єдиного слова не згадали про електрику, адже електроенергію можна добувати практично з усього, цей вид енергії будить існувати вічно. Мінятимуться лише способи його добування.

     Зараз виробляється величезний асортимент електричних котлів, причому хочу помітити, що електролізні котли швидко виходять з ладу, тому перевага, особисто я віддаю використанню тэнов як нагрівальний елемент. Причому котлам вітчизняного виробництва. Повірте, Україні в спадок від СРСР залишилася відмінна науково-виробнича база, і наші котли цілком конкурентоздатні не лише на внутрішньому, але і на світовому ринку.

     Є ще тепловентилятори, свого часу вони були дуже популярні, але зараз це вже "вчорашній день", занадто вже багато треба усього для їх монтажу експлуатації та і в економічності їх запідозрити важко.

     Залишаються інфрачервоні обігрівачі (випромінювачі). Думаю, що саме інфрачервоному обігріву належить майбутнє. Тому розглянемо його детальніше:

     Короткохвильові інфрачервоні обігрівачі призначені для локального обігріву, тобто опалюється якась обмежена частина простору, наприклад робоче місце або столик в кафе. Вони не призначені для повного обігріву приміщень. Тому багато було розчарувань. коли люди не розібравшись намагалися за допомогою останніх обігріти   приміщення повністю, тут вже не до економії та і тепло тільки в зоні дії обігрівача.

     Інша справа - довгохвильові інфрачервоні обігрівачі, вони працюють за "принципом сонця", тобто - сонячні промені, проходячи космічний простір, зігрівають не його, а ті предмети, які зустрічаються на їх шляху  (наприклад, поверхні космічних кораблів, супутників). Стикаючись із Землею, промені сонця прогрівають не повітря, а предмети зіткнення. У міру нагрівання предметів відбувається віддача тепла в повітря, у свою чергу тепле повітря піднімається вгору, прогріваючи холодний (принцип конвекції). Побутові конвекційні нагрівачі (печі, батареї, електричні обігрівачі) в першу чергу гріють повітря. Люди відчувають тепло тільки після того, як повітря прогріється. Тому зазвичай для досягнення комфортного тепла у величезних приміщеннях доводиться витрачати дуже багато енергії. За допомогою інфрачервоних променів обігрівається не усе приміщення, а безпосередньо люди і предмети. В даному випадку людина вже через 1-2 хв. відчуває тепло, оскільки промені, потрапляючи на поверхню предмета, приводять в інтенсивний рух його молекули, підвищуючи тим самим його температуру. Навіть у неопалювальний сезон виникає необхідність використовувати обігрівачі, які зігрівали б на короткий час, наприклад в прохолодні літні ночі або рано вранці. Але щоб зігрітися на декілька хвилин, не логічно і не економно включати усю систему опалювання. Набагато ефективніший від обігрівати саме те місце, де знаходиться людина. Сьогодні це можливо тільки завдяки використанню світла інфрачервоного випромінювання. Система інфрачервоного опалювання багато в чому відрізняється від традиційних систем за своїми основними физико-експлуотаційними властивостями. При роботі газових обігрівачів спалюється кисень і відбувається інтенсивне виділення карбондеоксида, карбономоноксида, вологи і інших несприятливих виділень для організму людини. У свою чергу обігрівачі BILUX не спалюють кисень, сприяють видаленню вологи. Як відомо, в теплому і вологому приміщенні збільшується вірогідність появи різних бактерій, грибків, плісняви. Промені BILUX не лише запобігають їх появі, але і знищують їх, створюючи стерильну атмосферу. Вони підтримують оптимальну температуру в кімнаті і не спалюють кисень, що чинить позитивний вплив на дихання людини. Система складається з довгохвильових інфрачервоних обігрівачів є гігієнічно чистою системою обігріву, ідеальною для використання в приміщеннях, де знаходяться хворі астмою і іншими захворюваннями, пов'язані з дихальними шляхами. Обігрів інфрачервоними променями - найкращий вибір обігріву для новонароджених. Користь в медицині: Не спалюють кисень, тим самим не викликають головних болів. Не викликають неприємних і шкідливих запахів. Рекомендовані лікарями для використання при м'язових і суглобових болях, при болях спини і попереку, при синуситі, ускладненнях верхніх дихальних шляхів, астмі, а також для обігріву і одночасної стерилізації приміщення, де знаходяться хворі.

     З  довгохвильових інфрачервоних обігрівачів я віддаю перевагу стельовим, адже настінним панелям гріють протилежну стіну, та до того ж займають багато місця. Ефект від стельових обігрівачів також набагато вище, адже вони гріють так би мовити пів, тобто температура в низу приміщення буде вище, ніж вгорі, що практично виключено при конвекційному опалюванні. При використанні ж настінних панелей, Ефективність помітно знижується, оскільки промені тільки ковзають після підлоги, як сонця навесні.

     Ну тепер сподіваюся, що читачеві є над чим подумати і він зможе нарешті вибрати систему опалювання якнайкраще відповідну саме йому. Успіхів вам

Рапопорт С.Г.

Ця стаття була опублікована 19 Апрель 2013 г..
Кількість відгуків: 0
Написати відгук
Розповісти знайомому
Розкажіть Вашому знайомому про цю статтю:  


обігрівачі у Львові | інфрачервоні обігрівачі у Львові | стати дилером у Львові | опалення кафе та опалення барів | промислове опалення | купити обігрівач у Львові | опалення теплиць | опалення виробничих примiщень | стати дилером в Україні | опалення приватного будинку | опалення квартири